Credits

Stage

  • Character Solos, Tristan Bates Theatre, James Kemp
  • R’n’J: The Untold Story of Shakespeare’s Roz and Jules, Gilded Balloon and Vancouver Fringe, Leon Trayman
  • Come Back Whole, Theatre Temoin, Ailin Conant
  • The Foreigners’ Panto, Loitering With Intent, Shani Erez
  • Sh!….And Listen!, Footprint Project, Barbican Theatre Plymouth, Gael Le Cornec
  • Soho Streets, Soho Theatre, Suzanne Gorman
  • Youth and Will, Zikit, Dori Engel
  • Hamlet, EYT- Austria, Daniel Winder
  • BirthNight, ZeitGeist/ King’s Head , Anna Ostergren
  • Hamlet- A Retelling , Metta Theatre, Poppy Burton-Morgan
  • Mad Forest, Noam Shmuel
  • License My Roving Hands, Freathy Tippett, Julie Osman
  • Soho Streets, Soho Theatre, Suzanne Gorman
  • The Importance of Being Earnest, MRM, Alexandra Spencer Jones
  • Spring Awakening, Union Theatre, Aoife Smyth
  • Breaking News, Practicum, Theatre 503, Dan Horrigan
  • Vendetta, Library Theatre, Edinburgh, Christopher Guttman
  • The Broken Heart, Secret Centre, Dan Horrigan
  • Killing Time, Group 42, Bradley Taylor
  • The Rover/As You Like It, Centurion Theatre Company, Michael Sargent

Television

  • False Flag/Kfulim, Keshet/Tender Productions, Oded Ruskin
  • The Shell Seekers, Gate Television, Piers Haggard

 

Site Specific, Interactive, Escape and Mystery Games

  • Intergalactic Travel Bureau, Guerrilla Science
  • The Wonder Project, Shrinking Space/Royal Botanic Gardens Kew
  • I CONFESS, Tangled Feet, Latitude Festival, Nathan Curry/Rachel Parish
  • The Trial, RETZ/Barbican
  • Sherlock Holmes & The Mystery of the Black Pearl, Murder Mystery Events
  • The Wife’s Lament and other Old English and Medieval Tales, The British Museum
  • Hidden Lives, Crescent Theatre, Rachel Warr
  • Crashed, Immercity
  • With A Door in a Wall:  Horses for Corpses, Dead Drop, A Colourful History, Played to Death, A Veiled Threat, An Appetite for Murder, The Life and Death of Paul Marrane, Dead Man’s Hand, Murder Most Fowl, A Stab in the Dark, Mob Justice, The Diplomatic Corpse

 

Rehearsed Reading

  • Lost Love Letters, Russell Lucas
  • Icarus, Etcetera Theatre, Russell Lucas
  • Shreds of Sanity, Oh Canada! Festival
  • Light Shines Upon me, Tristan Bates Theatre, Eyal Israel
  • Not Fade Away, Rosemary Branch Theatre, Russell Lucas
  • The Beguiled , King’s Head Theatre, Stephen Hubbard
  • I am speaking to you in Chinese, Hampstead Theatre, Ariella Eshed
  • UNTITLED 1, Southwark Playhouse, David Mercatali/ Philip Ridley

 

Video Game, Audio, Narration and Language

  • Raquel Shein, Sniper: Ghost Warrior 3, CI GAMES
  • Happy Mailbox and Monkey, Laugh and Learn, Fisher Price Toys
  • A collection of Women’s Short Stories, Skolavefurrin
  • News Presenter, MUNICH , Channel 4
  • Eurotalk Hebrew Language Course
  • Discovery Channel Israel Promos: Future Cars, Wife Carrying Contest, Tape Man, World’s End

Workshops and Events

  • Voicing, Arch 468, Julie Osman
  • The Blindfolded Angel, Tim Supple
  • Leving, H.L, Ruth Schor
  • Alcestis, Iris Theatre, Dan Winder
  • 26, BAC, Daniel Goldman
  • Tunnel Vision, Tricycle Theatre, Dan Rabin/Martin Brody

Short Films